Tierra del Sol    
| Luftkonditionering: | Ja | | TV: | Ja |
| Restaurang: | Ja | | Telefon: | Ja |
| Bar: | Nej | | Pool: | Ja |
| Strandläge: | Nej | | Frukost: | Nej |
| Kassafack: | Ja | | Konferensmöjligheter: | Nej |
På öns nordvästspets endast 20 minuter från flygplatsen bjuder Tierra del Sol Resport & Country Club in till ett majestätiskt boende i utsökt planerade privatvillor med underbar oceanutsikt. Komfort är ett "understatement".
Säg farväl till tristessen och gå en mästarrunda på den av arkitektgeniet Robert Trent Jones II ritade 18-hålsbanan - som i Skottland fast minus regnställ i golfbagen!
Tillbringa en lång ljuv stund på den luxuösa måbraavdelningen där tennis, vattenaerobic och yoga, spabehandling och power shower gör underverk med både kropp och själ. Spendera stjärnklara kvällar med dramatisk fyrutsikt från den fina restaurangen Ventanas del Mar och njut av morgonpromenader i naturskönt strövområde. |